Ždírecké podzimní dvojzkoušky 2016-09-24

V sobotu 24. 9. 2016  proběhly oficiální závody agility ve Ždírci v areálu TJ Úslavan Ždírec.

Na  závody se  přihlásilo 66 týmů do čtyř výkonnostních kategorií A0, A1, A2, A3 ve třech velikostních kategoriích S (small-malí), M (medium-střední), L (large-velcí). Pro kategorii A0 rozhodčí staví nejlehčí parkur, s nejmenším počtem překážek a nezařazuje těžké překážky (slalom, kruh, houpačku). Naopak kategorie A3 je kategorií nejzkušenějších psů a psovodů. Ti probíhají nejtěžší a nejdelší parkur, s největším počtem překážek. Každý tým absolvoval dva rozdílné parkury, takže jsme viděli celkem 132 běhů.

Parkury navrhuje vždy rohodčí a my jsme oslovili jednu z nejzkušenějších rozhodčí Ing. Alici Boháčovou, která je známá svými nádhernými vyváženými parkury stavěnými jak pro psy rychlé, tak pro psy, kterým sedí spíše technický parkur.

Akce byla velmi dobře připravena. Úpravu louky pro závod zajistili zastupitelé obecního úřadu Ždírec, občerstvení a sociální zázemí členové TJ Úslavan Ždírec, věcné ceny velkoobchod TRIXIE, s.r.o. a Prodejna chovatelských potřeb a krmiv ve Smederově a nezbytnou časomíru Kynologický klub Domažlice. Na přípravě se podílelo hodně dobrovolníků a tak všem patří velké poděkování za věnovaný čas, obětavost, vstřícnost a nasazení. Bez nich by to nebylo možné.

Diváci se  měli na co dívat. Viděli zajímavý sport a užili si závodní atmosféry. A příště? Třeba bude víc diváků. Už se těším.

Hana Janská
organizátor akce

Odkazy na více fotek:

http://equijoo.rajce.idnes.cz/Zdirecke_podzimni_trojzkousky_2016/
https://www.facebook.com/media/set/…
https://www.flickr.com/photos/144675621@N05/sets/72157674230209856

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *