Moje fenky

Kamenskem 2018-12-16

Na průzkumnou cestu pro nadcházející XI. putování se vydaly jen samé holky. Kromě kníraček Elly, Rity a Brigitty, ještě Jessy, Cindy a tři paničky. Cestou z blovického nádraží, kolem špičaté skály Rohatá, přes železniční přejezd, louku, Mlýn Kamensko a brod jsme se dostaly do tichých lesů Kamenska. Po třech hodinách a 11 kilometrech v nohách jsme skončily opět u blovického nádraží. Krásná předvánoční vycházka.

11 fotografií

Ella a zkouška BH 2018-10-27

Ella má zkoušku BH. Rozhodčí Bc. Stanislav Beníšek ohodnotil naše předvedení 46 body (maximum je 60, minimum 42). Počasí nám moc na ruku nešlo. Mrholilo, byla zima a pro gaučáka Ellinku je leh v těchto podmínkách takřka nemyslitelný. Chůze na vodítku - kupodivu ztráta "jen" tří bodů, bez vodítka už citelnější ztráta 5 bodů. Odložení za pochodu v sedě perfektní, bez ztráty bodu, ovšem při odložení vleže s přivoláním si jen sedla a rázem jsme přišly o 4 body. Přesto jsem ji při dlouhodobém odložení "přemluvila" a ona si na druhý povel do studené a mokré trávy lehla a po celou dobu zkoušení druhého psa zůstala ležet. Brigitta zkoušku neudělala. Už po 10m chůze na vodítku se rozhodla, že je to nuda, a že u nohy nepůjde. Měla mnohem důležitější práci v podobě čuchání. Po cca 9. korekci vodítkem a očuchávání kapes kalhot lidí při průchodu skupinkou, mi bylo jasné, že bez vodítka to asi neprojde. A skutečně. Bez vodítka nemohla být žádná korekce, jen moje bezmoc. Korunu jsem tomu dala, když jsem na Brigittu sáhla. Rozhodčí oprávněně skoro nadskočil s upozorněním, že jestli ještě jednou na psa sáhnu, tak mě vyhodí. A posléze moje!, nikoli naše, snažení pro "neochotu psa pracovat" stejně ukončil. Prostě den D. Ulevilo se mi, ostudné předvádění skončilo. A Brigitta spokojeně běžela do auta schovat se před nepřízní počasí. Takže možná příště. Přiložené fotografie jsou pořízeny v tréninku za ideálního slunečného počasí.

5 fotografií

Ella. Rita, Brigitta a agility zkoušky 2018-10-21

V neděli jsme se zúčastnily Podzimních přátelských minizkoušek se závody A0 a veteránů ve Spáleném Poříčí. Za nádherného počasí holky kníračky běžely každá dva běhy. Brigitta v kategorii A1, Ella a Rita v kategorii veteránů. Brigitta skončila v 1. běhu na 4. místě a ve druhém se diskla - opustila parkur. Proč by se měla honit, že? Ella běžela rychle a bezchybně a zaslouženě tak získala dvě první místa. Rita měla první běh také čistý a byla jen o 1,5 s pomalejší než Ella a skončila na druhém místě a ve druhém běhu si doběhla s jednou chybou ve slalomu opět pro druhé místo. Krásný den 2x zlatá, 2x stříbrná a 1x bramborová. Krásný den.

47 fotografií

Procházkou na Třemšín 2018-09-30

Slunečné nedělní odpoledne nám nedalo lenošit. Ella&Rita&Brigitte&Brit&Enye&Rousie - šest šťastných psích kamarádů cestou na Třemšín.

27 fotografií

Ella, Rita, Brigitta a Ždírecké podzimní dvojzkoušky 2018-09-29

Tentokrát jsem do závodů agility přihlásila všechny tři holky. Brigittka běžela v kategorii LA1 a Ella s Ritou v kategorii veteránů. Brigitta se diskla v obou bězích. Ella se v prvním běhu diskla, ve druhém získala 1. místo a Rita doběhla oba běhy, v prvním běhu zlatá, v druhém stříbrná.

34 fotografií

3. ročník Brdského krosu Borovno 2018-08-25

Hurá, doběhly jsme. Dva dny před závodem jsem se rozhodla, že si s Brigittkou zaběhnu 3 km. Bez tréninku, jen tak. Asi jsem se zbláznila. Chtěla jsem zjistit, zda to ještě uběhnu, jestli Brigitta bude fungovat mezi závodícími psy a jestli vůbec bude závodit. Závodila. Bylo mi jí líto. Nadřela se se mnou. Doběhly jsme poslední, v čase 19:24,2, ale šťastné. Do příštího roku něco natrénuji. Snad.

4 fotografií

Rita a zkouška BH 2018-04-21

Rita udělala zkoušku BH. Rozhodčí Jaroslav Hartl náš výkon ocenil 48 body z 60 možných (42 je minimum), takže žádná velká sláva, ale prošly jsme. Slabinou je chůze bez vodítka. Ellinka bohužel zkoušku neudělala, udělá snad někdy příště. Brigittku jsem ze zkoušky odhlásila. Řád neumožňuje dělat zkoušku se třemi psy jednomu psovodovi v jeden den. A protože BBC čeká štěňátka a bylo 26°C, padla volba na ni.

17 fotografií

Ella a Ždírecké jarní dvojzkoušky 2018-03-31

Po delší odmlce jsem Ellinku přihlásila na závody agility. Běžela v kategorii VETERÁNŮ. Rychlými a čistými běhy získala 2x1. místo. Pro mě to bylo příjemné překvapení.

13 fotografií

OKV kníračů České Budějovice  2018-03-03

Zúčastnila jsem se s Brigittkou (Babu Bohemia Cardinal) Oblastní klubové výstavy v Českých Budějovicích. Rozhodčí Antonín Tománek ocenil BBC známkou V1 a tituly VT, OKV a ČKŠ. Tímto jsme získaly v pořadí páté ČKŠko a Brigittka se stává Klubovým šampiónem krásy.

6 fotografií

Výlet kolem Smederova 2018-02-21

Sedm duší podniklo nenáročný výlet jako přípravu na velikonoční putování se psy. Obhlídka se náramně vydařila. Tři dvounožci a čtyři čtyřnožci vyrazili za trochu mrazivého počasí do lesů nad Rafandou a přes Louňovou se vrátili zpět do Smederova. "Pobyt na čerstvém vzduchu opravdu prospěl našemu duchu." Určitě tento okruh budeme opakovat. Nemělo to chybu.

21 fotografií

Z Myslíva do Myslíva 2017-12-27

Když mi Jana Barcabová nabídla procházku přírodním parkem Plánický hřeben, souhlasila jsem. Nádherná trasa, dlouhá cca 12 km, vedla z Myslíva přes Velký kámen (ráj horolezců s kolmými i převislými stěnami o výšce až 18 metrů), přes vesničku Pohoří a vrch Štírku (706 m n. m) zpět do Myslíva. I když jemný mlžný opar nám umožnil jen částečné výhledy na brdské a šumavské vrchy, procházka se čtyřmi fenkami border collií Bonou a třemi kníračkami Ellou, Ritou a Brigittou, za to stála. Máte se na co těšit!!!

Průzkumná cesta pro nadcházející putování 2017-10-15

Bylo nás sedm- Hana Boříková, já a našich pět fen, Ella, Rita, Brigitte, Pepina a Libuška. Vydaly jsme se prozkoumat trasu pro akci, která nás čeká za dva týdny. Cesta byla úžasná, převážně po zpevněných polních a lesních cestách s nádhernými výhledy do podzimně zbarvené krajiny. Ze Záhoří přes Markétin vrch (662 m n.m.), kde stojí barokní kaple sv. Markéty, Oselce a Kotouň jsme došly ke kapli Panny Marie u léčivého pramene Kloubovka. Odtud pak jsme pokračovaly dále přes Bezděkovec a Želvice zpět do Záhoří. Procházku si, kromě nás dvou, užily především naše fenky, které téměř po celou dobu šly na volno. Za slunečného počasí jsme ušly cca 18km.

32 fotografií

Štěňata dostávají obojky 2017-05-26

Rostou jako z vody. Hledají rovnováhu, koukají na svět modrošedýma očima, dvě největší už přelézají košík a všechna dohromady se pořádně škádlí a krásně na sebe vrčí. Na krátkou dobu si vyzkoušela i pobyt venku.

Slavíme narozeniny 2017-05-25

Narozeny ve stejný den s šestiletým odstupem. Ellince je devět let, Brigittce tři roky. Letí to, letí.

8 fotografií

Štěňata 2017-05-05

Babu Bohemia Cardinal (Brigitta) se 5. 5. narodilo 5 štěňátek - jeden kluk a čtyři holky.

Dvojzkoušky agility Kralovice 2016-11-13

V neděli jsme pokračovaly. BBC běžela dva běhy, psů bylo 14, v prvním běhu skončila opět na 4. místě a v jumpingu na místě 6., protože jsme měly jedno odmítnutí. Čí to byla chyba? No přece moje. Špatně jsem jí ukázala.......... Ella a Rita startovaly v kategorii SA2, Ella se 3x diskla - moje chyby, Rita v obou bězích agility skončila na bramborovém čtvrtém místě a jumping vyhrála....... Videa BBC: https://www.youtube.com/watch?v=cnGYK0bNDSs........ https://youtu.be/L_HRY0JaBcU

Dvojzkoušky agility Kralovice 2016-11-12

V sobotu 12.11.2016 se konaly dvojzkoušky agility v hale Jezdeckého centra Kralovice (u Slaného). Babu Bohemia Cardinal alias Brigitte běžela své první závody agility v kategorii LA0 a skončila 2x na 4. místě. Startovalo devět psů. A protože nás to bavilo, přihlásily jsme se ještě na neděli. ............ Ella a Rita startovaly v kategorii SA2, v počtu 16 psů. Běžely se dvě zkoušky a jeden jumping (běh bez zónových překážek). V prvním běhu se Ella diskla a Rita skončila na 5. místě, v druhém Ella byla 5. a Rita 6. a v jumpu skončila Ella 8., a Rita se diskla. ............ Celkově 2x čtvrté, 2x páté, 1x šesté, 1x osmé místo a dvě diskvalifikace. ............ Video s BBC: https://youtu.be/Jy2ZXJoIL8I