Galerie

Školka pro štěňata 2021-08-21

Právě proběhla třetí hodina Školky pro štěňata. Kromě socializace se zaměřujeme především na přivolání. Štěňata ale již zvládají i nové dovednosti - sed, leh, stoj, odložení... a jiné nezvyklé situace - chůze po různých materiálech, překonávají snížené áčko, chodí po pařezech, běhají skrz tunely... Baví je to a mám pocit, že i paničky a páníčky.

80 fotografií

Nosework 2020-05-30

Rousie baví NW-N, Brigittu a Ritu NW-D a Líša se teprve rozhodne, čemu dá přednost.

14 fotografií

Abeceda pro psí juniory 2020-05-30

Proč nás páníčkové na kladině zdržují nějakým sedni-lehni, když si ji chceme pořádně užít?

46 fotografií

Školka pro štěňata 2020-05-30

Ve školce jsme už za půlkou, utíká to, štěňata rostou a i v dovednostech jsou již jistější. Daří se, užíváme si to, dokud nebudou v pubertě, že?

42 fotografií

Abeceda pro psí juniory 2020-05-23

Zaměřili jsme se na odložení ve skupině a odložení za pochodu do sedu, do lehu a do stoje. A povedlo se. Všem gratuluji, udělali jste obrovský kus práce.

23 fotografií

Abeceda pro psí juniory 2020-05-09

Puberťáci, kteří svým paničkám dělají radost.

17 fotografií

Školka pro štěňata 2020-05-09

Nejmenší a nejmladší.

28 fotografií

Abeceda pro psí juniory 2020-05-02

Po nucené dlouhé pauze se naši "puberťáci" chovali ukázněně a byli překvapivě učenliví. Dokonce se dařilo i odvolání od míče!

51 fotografií

Workshop Příprava psa na výstavu 2020-03-15

Na dlouhou dobu naše poslední veřejná akce. Během tohoto setkání jsme "udělali kus práce" - procvičili vedení psa v kruhu a výstavní postoj, prohlíželi jsme zuby, sestouplá varlata a měřili kohoutkovou výšku. Akci lze označit jako ZDAŘILOU!

49 fotografií

Abeceda pro psí juniory 2020-03-14

S opožděním dávám několik fotek z lekcí našich puberťáků.

11 fotografií

Nosework 2020-02-29

Ani ztížené podmínky nám nebránili v našem snažení. Procvičovali jsme NW-D (rozlišování v řadách předmětů a osob). Kromě květináčů jsme využili i jiných materiálů.

14 fotografií

Nosework 2020-02-01

Opakujeme a přidáváme značení.

42 fotografií

Abeceda pro psí juniory 2020-01-25

Přidali jsme si překážky, odvolání za ztížených podmínek atd.

67 fotografií

Školka pro štěňata 2020-01-25

A je tu pokračování školky. Štěňata se osmělují.

50 fotografií

Nosework-2020-01-25

První nadšenci pro nosework. Po třech týdnech doděláváme "imprinting". Postupně objevujeme kouzlo tohoto mladého sportu.

25 fotografií

Abeceda pro psí juniory 2020-01-18

Našim malým puberťákům začalo období poznávání staro-nových dovedností. Už jenom taková vlnovka, když se skoro měsíc a půl neviděli, je pro ně dost velkým sebezapřením a o odložení radši ani nemluvím.

6 fotografií

Školka pro štěňata 2020-01-18

Ve školce začínáme standardně - socializace a přivolání. Ale už druhou hodinu se štěňátka prošla po různém materiálu a úspěšně překonala i "mini" áčko.

101 fotografií

Novoroční putování Chejlavou 2020-01-05

První neděle roku 2020 byla věnována jubilejnímu 15. putování se psy. Celkem 23 páníčků a 19 pejsanů si užilo cestu necestu zelenou Chejlavskou rezervací. Spíše jarní než zimní počasí nás provázelo na 10,5 kilometrové trase tradičně zakončené výborným obědem v místní Ždírecké hospodě. Děkuji vám všem za příjemné naladění, za rozhovory, za zaslané fotografie a vůbec za to, že jste věnovali svůj čas této procházce. Tak zase příště!!!

107 fotografií

Vlčickou krajinou 2019-11-10

Podzimní slunečné počasí provázelo účastníky 14. putování se psy na devítikilometrové trase vlčickými lesy a lukami. Sešli jsme se v celkem hojném počtu - 26 lidí a 18 psích kamarádů. Užili jsme si to. A pejsani si to určitě užili taky.

52 fotografií

Ždírecké podzimní dvojzkoušky 2019-10-19

Ždírecké podzimní dvojzkoušky Sobota 19.10.2019 patřila agility. Za slunečného podzimního počasí proběhly oficiální závody agility v areálu TJ Úslavan Ždírec. Na startu se objevilo 65 týmů (psovod a pes), každý tým běžel dva rozdílné parkury, takže jsme byli svědky 130 běhů. Krásné parkury postavila mezinárodní rozhodčí Vladimíra Čištínová. Naši domácí smederovští závodníci měli zastoupení ve třech výkonnostních kategoriích - A0 (začínající agiliťáci), A1 a veteráni a čtyřech velikostních kategoriích (XS, S, ML a L). Získali jsme celkem 14 medajlí: • Hana Páralová s Angel (tibetský španěl) - 2x 1. místo • Veronika Fišerová s Tymiánem (kříženec) - 1. místo • Kateřina Kubátová s Rousie (bearded kolie) - 2x 1. místo • Martina Milfortová se Cindy (kolie dlouhosrstá) - 1. a 2. místo • Hana Janská s Ellou (knírač malý) - 2x 1. místo • Ilona Vacková s Ferdou (kříženec) - 1. a 3. místo + zkouška A1 • Hana Janská s Brigittou (knírač střední) - 2x 1. místo + zkouška A1 • Kateřina Kubátová s Enye (kříženec)- 3. místo Jedním ze sponzorů akce bylo Platinum Natural Česká republika, které poskytlo vzorek svého krmiva pro všechny závodníky. Speciální cenu věnoval Obecní úřad Ždírec a pro medajlisty dodala věcné ceny prodejna chovatelských potřeb ve Smederově. Dalšími hodnotnými cenami přispělo několik jednotlivců z řad smederovských nadšenců agility. Chci poděkovat všem, kteří přispěli k nádherné atmosféře závodu, především starostce Bc. Lence Vrátníkové za podporu tohoto krásného sportu, Janu Kotousovi a dalším členům TJ Úslavanu Ždírec za poskytnuté zázemí a zajištění občerstvení a všem dobrovolníkům, kteří pomáhali při přípravě této organizačně náročné akce. Fotografie, které dokumentují tuto úžasnou atmosféru, pořídilo několik fotografů. Najdete je na https://psichvile.rajce.idnes.cz/Zdirecke_podzimni_dvojzkousky_19.10.2019/

105 fotografií

Smederovské miniagility 2019-10-12

V závěru výcvikového roku jsem zorganizovala malé "klubové" závody pro místní nadšence agility přímo na našem cvičišti ve Smederově. Zúčastnili se téměř všichni - dvacet týmů!!! Za nádherné momentky našich chlupáčů děkuji Zuzaně Perlíkové. Posuďte sami, jsou opravdu jedinečné.

37 fotografií

Kurz agility pro začátečníky 2019-09-14

V letošním roce poslední kurz agiity pro začátečníky byl zahájen v půlce září a již v druhé výcvikové lekci bylo na co koukat. Guč, Edík a Bob se opravdu snažili a paničkám dělali velkou radost.

17 fotografií

Školka pro štěňata 2019-08-24

Na úvodní lekci v červnu se ve školce sešla různá plemena: rhodezský ridgeback Faro, border collie Jackie a Donny, jakutská lajka Mia, retrivr Kuba, stafordšírský terier Falco, howavard Jassy a kříženec Jackie. Přesto, že školka je věnována především socializaci, jsme se věnovali základním dovednostem, např. přivolání, změnám poloh na povel sedni, lehni, vstaň, odložení, vysílání, chůzi u nohy a mnoha dalším. Štěňata měla možnost procházet tunely, chodit po železné mříži, po igelitu, procházet "stěnou" z lahví, překonávat nízké áčko, skákat po pařezech atd. A zvládala to výtečně.

96 fotografií

Z Myslíva do Myslíva 2019-08-03

Letní XIII. putování se psími kamarády začalo na návsi v Myslívě. Na jedenáctikilometrovou trasu, která vedla přes Nový Dvůr, Černý Mlýn a Cínov, se vydalo 26 psovodů a 16 psů. A všichni přežili. Někteří cestou pozdravili i "zkamenělého" draka. Putování jsme zakončili opět v místní hospůdce. Za vybranou trasu a průvodcovské vedení patří dík Janě Barcabové a jejímu muži.

16 fotografií

Ždírecký skokánek 2019-07-05

Ždírecký skokánek - 1. ročník aneb neoficiální závody agility ve Ždírci V pátek 5. 7. 2019 na hřišti TJ Úslavanu Ždírec se konal 1. ročník Ždíreckého skokánka. Závodilo 47 týmů (psovod + pes = tým) ve třech výkonnostních kategoriích: štěňata, nezávodníci (tým ještě nezískal na oficiálních závodech agility žádnou zkoušku) a závodníci (tým již měl alespoň jednu zkoušku v oficiálních závodech agility). Nezávodníci a závodníci byli ještě rozděleni podle kohoutkové výšky psů na kategorii small (malí), medium (střední) a large (velcí). Každý tým běžel dva běhy a věřte, že bylo na co koukat. Mnohdy opravdu nádherné vedení psa přes překážky bylo opravdovým uměním. Parkury vymyslela a běhy rozhodcovala Hana Janská a všichni závodníci, kteří se umístili na prvních čtyřech místech, obdrželi velmi originální medajli a věcné ceny. V závěru byl ohodnocen tým za statečnost pro který věnovala krásnou cenu starostka obce Lenka Vrátníková. A jak si vedli domácí "Smederovští agiliťáci"? V kategorii nezávodníků - small • Ilona Vacková s Ferdou (kříženec) 2 x 1. místo V kategorii nezávodníků - large • Kateřina Kubátová s Enye (kříženec) 2. a 4. místo • Martina Milfortová se Cindy (kolie dlouhosrstá) 5. místo • Kateřina Kubátová s Rousie (bearded collie) 6. místo • Marie Voříšková s Jessy (kříženec 7. místo) V kategorii závodníků - medium • Lucie Hajšmanová s Roxy (stafordšírský bulterier) 3. místo V kategorii závodníků - large • Marcela Hnízdilová s Airou (border collie) 2. a 5. místo Poděkování za nádhernou a velmi povedenou akci patří nejen všem dobrovolníkům, kteří přispěli k bezchybné organizaci, ale i starostce obce Ždírec Bc. Lence Vrátníkové za podporu akce, členům TJ Úslavanu Ždírec za poskytnuté zázemí a zajištění občerstven a sponzorům akce Kateřině Kubátové, Haně Janské z prodejny chovatelských potřeb a krmiv ve Smederově, které dodaly hodnotné věcné ceny a Martině Milfortové, která zajistila originální medajle.

83 fotografií

Kurz agility pro začátečníky 2019-05-30

A máme alespoň nějaké fotky z poslední výcvikové lekce Kurzu agility pro začátečníky. Angel, Johan a Tymián si vedli velmi dobře. Těším se na další pokračování.

16 fotografií

Den se zvířátky Nepomuk 2019-05-25

Z MC Beruška Nepomuk jsme byli osloveni, abychom pro děti v rámci Dne se zvířátky uspořádali malé představení s pejsky. Pejsani se svými paničkami nejprve ukázali, jak běhají agility. Diváci tak mohli shlédnout jak úplné začátečníky, tak několikaleté závodníky. Pak předvedli pár cviků ze základní poslušnosti a další zábavné dovednosti. Tímto děkuji paničkám a jejich čtyřnohým kamarádům za ochotu věnovat svůj čas této vydařené akci.

18 fotografií

Předvelikonoční putování kolem Kokotských rybníků 2019-04-14

Již po dvanácté jsme se sešli, abychom udělali radost sobě i svým čtyřnohým kamarádům. Tentokrát u koupaliště v Nové Huti (Plzeň-sever). Trasa vedla po naučné stezce přes Ostrý kámen, kolem Dolního a Horního kokotského rybníka a měřila celkem 9,3 km. Užili jsme si krásné přírody i s trochou vzrušení. Byli jsme svědky odborného zásahu přivolaných hasičů, kteří u Horního kokotského rybníka museli zlikvidovat opuštěné doutnající ohniště, jehož oheň postupoval kořeny vřesoviště. Kdo ví, možná jsme zabránili lesnímu požáru. Dík patří Lence K., která duchapřítomně hasiče zavolala.

27 fotografií

Abeceda pro psí juniory 2019-04-07

Pátá lekce Abecedy a jsou vidět pokroky. Všichni mají radost. Psi, páníčci i trenérka.

21 fotografií

Workshop Příprava psa na výstavu 2019-03-31

Krátký workshop věnovaný handlingu probíhal na "zelené louce". Byl zaměřen na procvičování výstavního postoje a pohybu ve výstavním kruhu, zopakovali jsme si kontrolu chrupu, varlat, měření výšky psa měřidlem a procvičili vše, co ke správnému předvedení psa patří. Páníčci vedli svého psa jednotlivě, ve dvojicích i čtveřicích. Každý běh jsme zhodnotili, vypíchli přednosti, opravili chyby. A v závěru byla předvedení opravdu ukázková. Děkuji všem za krásnou atmosféru a Františkovi za pořízení fotek.

22 fotografií

Abeceda pro psí juniory 2019-03-30

Po absolvování školky pro štěňata pokračují Sisi, Cid, Líza, Art, Igor, Celestyna, Alma a Guč ve zdokonalování dovedností v navazujícím kurzu Abeceda pro psí juniory. Věnujeme se chůzi u nohy, obratům, pravidelně zařazujeme vlnovku, odložení za pochodu i dlouhodobé odložení a největší radost máme, když se podaří psa přivolat koridorem psů - kamarádů.

15 fotografií

Školka pro štěňata 2019-03-30

Školka pro nejmladší štěňátka úspěšně pokračuje. Kromě oblíbených socializačních her v rámci "volna" procvičujeme různé dovednosti. Důraz klademe především na přivolání.

13 fotografií

Abeceda pro psí juniory 2019-03-30

Konec jedné juniorské abecedy - Arleta, Bob, Jessy, Jessy a Mája prošli všemi "disciplinami". Důležité je, že to baví psy i jejich páníčky. Přeji vám hodně krásných společných chvil. Děkuji panu Moulisovi za úžasné momentky a zachycení atmosféry výcviku.

33 fotografií

Abeceda pro psí juniory 2019-02-24

Jsme v polovině kurzu a psí puberťáci si vedou velmi dobře. Dokonce i za ztížených podmínek. Háravka Mája dokázala Bobovi pěkně zamotat hlavu. Přidali jsme si skok vysoký a skok šplhem, samozřejmě, že na snížených výškách. Příští lekci to opět zdokonalíme.

18 fotografií

Školka pro štěňata 2019-02-17

A jak si vedou štěňata? Socializace je v plném proudu. S většími či menšími úspěchy zvládají přivolání koridorem psů, sedni, lehni, vstaň, učí se hledat na povel a další dovednosti. Mrkněte na fotky.

41 fotografií

Abeceda pro psí juniory 2019-02-17

Zima, jaro, zima, jaro... Tak to vypadá z hodiny na hodinu, ale ti "skalní" se nenechají odradit. A je to znát. Psi jsou opět o trochu poslušnější, zvládají i odložení ve skupince, byť na krátkou vzdálenost, příchod jiného psa, podání rukou majiteli. Vlnovka i protichod zaznamenali také určité pokroky a ponechání psa o samotě? Už naprosto v pohodě. Jen odložení za pochodu do stoje musíme ještě vypilovat. O nádherné momentky se postaral Zdeněk Moulis. Moc děkuji.

67 fotografií

Abeceda pro psí juniory 2019-01-19

Tentokrát již bez sněhu, což znamená větší volnost v pohybu. Nakonec ale vždycky dojde i na disciplinu. A co procvičujeme? Chůzi u nohy, protichod, vlnovku, obraty na místě, polohy na místě, odložení a další dovednosti jako odvolání od míče - to se borderkám mooooc líbí, ale lepší se to. Zvykáme si na ponechání uvázaného psa o samotě a i to je na dobré cestě.

11 fotografií

Abeceda pro psí juniory 2019-01-12

Trefnější název by byl Abeceda pro border kolie a australské ovčáky!

8 fotografií

Školka pro štěňata 2019-01-12

Školka pro štěňata je odstartována. Zahájili jsme ji na "hafodromu". Aby se štěňata nemusela brodit ve sněhu, má každé připravenou svou dráhu, na které se krásně nacvičuje přivolání i chůze u nohy. Škoda, že sníh nevydrží delší dobu.

44 fotografií

Novoroční putování Kamenskem 2019-01-05

XI. Putování se psy jsme si opravdu užili. Počasí podle předpovědi nebylo vůbec příznivé. Mělo celý den pršet a dost silně. To odradilo hodně lidí. Bohužel. Ale i přesto se sešlo 19 odvážlivců a 18 čtyřnohých natěšenců. Z blovického nádraží jsme se vydali na skálu Rohatou. Pěkně fičelo a byli jsme rádi, že nás posléze pohltil les. Přes malou chatařskou oblast a louku u Zdemyslic jsme doputovali ke Mlýnu Kamensko a po pěší lávce jsme suchou nohou "překonali brod". Cesta pokračovala krásnými tichými lesy Kamenska a po 9km jsme doputovali zpět do Blovic. Až v okamžiku, kdy jsme nasedali do aut, začalo pršet. Nebe nám bylo nakloněno. No není to nádhera? Mrkněte na video se šťastnými psy: https://youtu.be/XBbvwcABxYg

62 fotografií

Školka pro štěňata 2018-11-03

Uprostřed poslední školky letošního roku se štěňátka seznamují s dalšími dovednostmi - chůzí u nohy, odložením, základem aportu a zjišťují, že čenich mají k hledání pamlsků.

44 fotografií

Podzimní minizkoušky ve Spáleném Poříčí 2018-10-21

Podzimní přátelské minizkoušky agility se závody A0 a veteránů ve Spáleném Poříčí proběhly za ideálního počasí - ani horko, ani mráz. Vladimíra Čištínová připravila opět krásné parkury. Od nás bylo 11 týmů v kategoriích SA0, LA0, SA1,LA1,LA2 a SV. Z 22 startů jsme získali celkem 5x zlato, 7x stříbro a 1x bronz. Vám všem děkuji za zviditelnění Agility Smederov, za vaše nadšení a nasazení.

25 fotografií

Roželov-Třemšín-Roželov 2018-10-07

Jubilejní 10. putování se psy. Pokochejte se fotkami 20 věrných páníčků a jejich věrných 13 psů na 10,5km trase. Počasí nám přálo, jako obvykle, pejsani se pořádně proběhali, bez úhony jsme se dostali na vrchol Třemšína a dokonce někteří „vidoucí“ nacházeli při cestě hřiby. A nebylo jich málo – vidoucích i hřibů. Z Třemšína se nám naskytly parádní výhledy. Takže při putování si přišli na své všichni. Trocha historie ------------- Vrchol Třemšín (827 m n. m.) v jižní části středočeského pohoří Brdy je nejvyšším bodem jižních Brd. Na vrcholu se nachází zbytky středověkého hradu Třemšína (první polovina 13. století). Více info na http://www.brdy.info/kapitoly/tremsin.php ----------- Třemšínská kaple - traduje se, že Kaple Proměnění Páně Krista na Třemšíně z roku 1771 s nápisem Bohu chvála, Králi úcta, vlasti sláva, byla vystavěna nad zasypanou studnou.

74 fotografií

Školka pro štěňata 2018-10-06

Poslední Školka pro štěňata v letošním roce je odstartována. Začali jsme klasicky - nácvik přivolání, tunely, přechod přes různý materiál a naše oblíbené "kravinky"- točení a domeček. Protože socializace je v nejmladším věku štěněte velmi důležitá, vše prokládáno nejoblíbenější disciplínou - VOLNO.

38 fotografií

Ždírecké podzimní dvojzkoušky 2018-09-29

V pořadí 3. dvojzkoušky agility ve Ždírci proběhly za ideálního počasí. Přihlášeno bylo 49 psů a viděli jsme 98 běhů. Rozhodčí Vladimíra Čištínová postavila krásné běhavé parkury. Přesto, že jsme se potýkali s nedostatkem dobrovolníků, organizačně jsme tyto závody zvládli nejlépe. Martino, Katko, Marcelo, Veroniko, Renato, Ilono, Františku a Vašku, obrovské díky za pomoc, bez vás by závody neproběhly. Poděkování patří i obci Ždírec za přípravu terénu a TJ Úslavanu Ždírec za občerstvení a poskytnuté zázemí. Díky za krásnou akci. A úspěchy Smederovských týmů? V kategorii LA0 Katka Kubátová s Enye 2x1.místo , v kategorii SA1 Veronika Sedláčková s Radagastem 1. a 2.místo, Ilona Vacková s Ferdou 3.místo, v kategorii LA2 Renata Vilikovská s Roxy 2. a 7.místo a v kategorii veteránů Hana Janská s Ellou 1.místo a s Ritou 1.a 2.místo. Celkem 5x zlato, 3x stříbro a 1x bronz. DÍKY!!! Všechny fotky najdete na https://psichvile.rajce.idnes.cz/

48 fotografií

Hodina poslušnosti 2018-09-15

Konečně nějaké fotky z hodiny poslušnosti. Překonávání překážek je přece jen zábavnější než např. chůze u nohy, že?

12 fotografií

Školka pro štěňata 2018-06-30

Pokračujeme. Přivolání s přiřazením k noze, obraty, odložení... Jéééé, pařezy.

73 fotografií

Školka pro štěňata 2018-06-02

Školka pro štěňata = socializace, hra, zábava, pohyb a spousta nových dovedností. Učí se štěňata, ale i paničky a páníčci. Největší důraz klademe na přivolání. A v kombinaci s odvoláním ze hry je to opravdu těžké. Ale páníčci, paničky i pejsani to nakonec zvládají. Dokonce se daří i přivolání podél řady ostatních psů.

34 fotografií

Velikonoční putování se psy 2018-04-02

První část dvanáctikilometrové trasy Ždírec-Rafanda-Louňová-Hradišťská Lhotka-Smederov-Ždírec vedla náročnějším terénem a bahnem. Na kopci 37 lidí a 26 psů bylo po zásluze odměněno lehkým občerstvením. Druhá část trasy už byla zcela vhodná i pro kočárky a za plného sluníčka jsme dorazili do cíle. Užili jsme si to všichni. Ve Ždírecké hospodě jsme byli odměněni podruhé.

79 fotografií

Ždírecké jarní dvojzkoušky 2018-03-31

Sobota 31. 3. 2018 patřila milovníkům agility. Na hřišti TJ Úslavanu Ždírec proběhly Ždírecké jarní dvojzkoušky, kterých se zúčastnilo 56 týmů (psovod + pes = tým). Závodilo se ve výkonnostních kategoriích A0, A1, A2, A3 a nově i v kategorii V - veteránů. Parkury, které vymyslela rozhodčí Ing. Alice Boháčová, byly opět technické i běhavé a tak krásně vynikla souhra psa a psovoda. Rozhodčí právem dostala od nás pohár „Královna parkuru“. Všichni závodníci, kteří se umístili na prvních třech místech,obdrželi diplom, medajli a věcnou cenu. Smederovští „agiliťáci“ měli zastoupení v kategoriích LA0, LA1, LA2, SA1 a SV. A jak se umístili? V kategorii LA0: 2x1. místo Marcela Hnízdilová + Aira (border kolie), 3. místo Martina Šustrová + Bender (australská kelpie). V kategorii LA1: 2x1. místo Hana Jeřábková + Kessie (border kolie). V kategorii LA2: 4.+ 8. místo Renata Vilikovská + Roxy (border kolie). V kategorii SA1: 1.a 3. místo Ilona Vacková + Ferda (kříženec). V kategorii SV: 2x1. místo Hana Janská + Ella (knírač malý). Děkuji Karlu Peroutkovi, který celou akci perfektně moderoval a také všem dobrovolníkům, kteří se zapojili do organizace závodu.

22 fotografií

Cvičení na míčích 2018-03-04

Počasí se trochu umoudřilo a my jsme mohli opět vytáhnout míče.

15 fotografií

Novoroční putování Z Myslíva do Myslíva 2018-01-06

Těšili jsme se, těšili a dotěšili jsme se do procházky přírodním parkem Plánický hřeben, abychom objevili jeho krásy. Za perfektního jarního počasí v počtu 24 lidí a 23 psů jsme opustili obec Myslív a přošli dvanáctikilometrový okruh, abychom příjemně unaveni skončili v Myslívě v hospodě U MUKLŮ. Jak jinak, tradice je tradice. Jani, patří ti dík za nápad a pomoc při organizaci v pořadí již osmé akce tohoto druhu. Příště jdeme zase, že?

66 fotografií

Školka pro štěňata 2017-11-19

Poslední školička v letošním roce. Snažíme se o přivolání, odvolání, sed, leh, stoj, zvládnout různé překážky- nízké áčko, mříže, tunely, igelit, papírové i plastové koule... A jde to.

23 fotografií

Školka pro štěňata 2017-11-18

Zas jedna školička končí. Díky za pěknou atmosféru. Byli jste úžasní, jedním slovem PARTA. A partu měla i štěňata: hrabě Bruno, pohodářka Zoe, provokatérka Bibi, puberťák Art, rakeťák Rolfy, kliďas Charlie a kvítko Denny. Ať se vám všem daří. Brzy na viděnou.

19 fotografií

Cvičení na míčích 2017-11-04

I psi mohou cvičit na míčích. Proč? No protože je to nesmírně baví, baví to i paničky a páníčky a především cvičení posiluje svalový systém, vytváří vzájemnou důvěru a chuť spolupracovat. Jeden se bez druhého neobejde!!! Cvičení na míčích, i když se to nezdá, je pro psa psychicky i fyzicky velice náročné. Pořiďte si míč a za nepříznivého počasí, kdy byste ani psa nevyhnali, máte obrovskou a zaručenou příležitost ho pořádně unavit i doma.

27 fotografií

Podzimní putování se psy 2 2017-10-28

Máme ještě další obrázky z našeho sobotního výletu od Marie Voříškové a Martiny Milfortové. Přikládám jen část. Více najdete na http://javori667.rajce.idnes.cz/Fo171028_psi_vylet_Milec/

38 fotografií

Podzimní putování se psy 2017-10-28

Trochu dramatické, trochu náročnější a trochu delší, přesto krásné putování se psy je za námi. Sešlo se 24 nadšenců a 19 psů. Vycházeli jsme v 9:00 hodin z obce Mileč, prošli jsme Záhoří a pokračovali lesní cestou do kopců. Po krátkém občerstvení na loučce a nezbytném společném fotu jsme se vydali na Markétin vrch (662 m n.m.), kde jsme si vychutnali druhé občerstvení u kaple sv. Markéty. Dále cestou přes Oselce a kolem památného buku jsme došli k zázračnému prameni Kloubovka. S několika menšími zaváháními a odbočkami jsme nakonec doputovali do Záhoří a obce Mileč. A tak ve tři hodiny odpoledne jsme si "UŽ" pochutnávali na výtečném guláši v teple místní restaurace. Předpověd počasí pro tento den, a naše už osmé putování, nevěštila nic dobrého, ale vesmír mínil jinak a dopřál nám výlet bez deště. Za to moc a moc děkuji, protože trasa, která nakonec měřila 19 km, by byla podstatně náročnější a kdo ví, jak by to všechno dopadlo.

74 fotografií

Abeceda pro štěňata 2017-07-22

Štěňata nám "stárnou" a s úspěchem pokračují ve výcviku.

10 fotografií

Abeceda pro štěňata 2017-05-20

Počasí, nálada, psi, lidi, cvičení, vše vycházelo. Psi, paničky i páníčci se překonávali, odložení a přivolání mezi dvěma řadami psů, odvolání ze smečky, pařezy, tunely, áčko, vše se dařilo. Můžu si jen přát takových lekcí víc. Více fotek na: http://psichvile.rajce.idnes.cz/Abeceda_20.5.2017/

34 fotografií

Jak na běh i koloběžku se psem 2017-04-23

V neděli jsme si vyzkoušeli jaké to je, když nás pes táhne, když chceme, aby táhl. Samozřejmě, že se našli i takoví psi, kteří táhli, i když jsme zrovna nechtěli a pak i takoví, kteří netáhli, protože to považují za zbytečné. Každopádně jsme si to užili, a to tak, že někteří z toho měli bolavé celé tělo. Velký dík patří instruktorkám Lucii Bouchalové a Václavě Přibkové z týmu Běhejsepsem (www.behejsepsem.cz) za poskytnuté informace, rady, obětavost a trpělivost.

48 fotografií

Velikonoční psí pondělí 2017-04-17

V pořadí šesté putování se psy se dočkalo velkého počtu zúčastněných. Ačkoli předpověď počasí nebyla příliš optimistická, sešlo se 41 lidí a 30 psů. Z Chocenického Újezda jsme se vydali na cca 10km trasu. Po výstupu na rozhlednu na vrchu Kožich (584m) jsme se cestou po naučné stezce zastavili u kaple Panny Marie a u "Čertova břemene". Putování končilo opět v Chocenickém Újezdu, kde jsme navštívili muzeum Mysliveckého sdružení Lesna, pořídili nezbytné dokumentární foto a celou akci oslavili v místní hospodě Myslivna horkou polévkou a výborným gulášem. Během putování jsme získali mnoho zajímavých informací z oblasti kynologie od Karla Peroutky z Letin, majitele jedné z nejlepších chovatelských stanic chodských psů u nás a nadšence a propagátora plemena chodských psů. Tímto mu chci za všechny poděkovat za skvělou organizaci tohoto nádherného setkání.

47 fotografií

Hodina poslušnosti 2017-03-26

Máme jeden z nejkrásnějších dní za sebou. Povedl se a bylo to znát i na všech přítomných - dařilo se jak psům, tak páníčkům a paničkám. A nějaké ty drobnosti? To je život! Takže děkuji panu Čadkovi za povedené minutky a všem přeji, aby se nadále dařilo.

52 fotografií

Abeceda pro štěňata 2017-02-26

Několik posledních lekcí jsme se v závěru hodin věnovaly i předvedení psa na výstavě. V sobotu 4.3. některé z nás čeká první výstava a tak jsme dnes rády využili ochoty dlouholetého chovatele chodských psů, zkušeného vystavovatele a budoucího rozhodčího pana Karla Peroutky a mohly jsme si vyzkoušet předvedení psa "nanečisto" - zuby, postoj a předvedení v kruhu. Bylo to SUPEEER.

14 fotografií

Abeceda pro štěňata 2017-01-22

Idylka. Krásné slunné počasí, pohodová "odrostlá" štěňata a dva úkoly. "Hledej!" a "Předveď, co umíš!". A fenky Cindy, Bona, Ema a Kety hledaly a pak také předvedly. To nemělo chybu. Nejhezčí na tom ale je, že to baví jak štěňata, tak paničky.

26 fotografií

2. Novoroční vycházka - Tojice 2017-01-08

V neděli nám počasí přálo. Mráz na jediný den sestoupil na "pouhých" 5˚ pod nulu, Sněhu však během pátku a soboty napadlo docela hodně a tak se výlet nakonec proměnil v docela slušný sport. Sešlo se nás devatenáct a doprovázelo nás patnáct šťastných psů. Tentokrát jsme se vydali z Tojic a ušli jsme 12km nádherně zasněženým přírodním parkem Pod Štědrým. Po nezbytném společném fotu U křížku jsme skončili u teplého čaje, gulášové polévky a párku s hořčicí. Na závěr jsme si střihli trochu kreativity. Výtvory ze žvýkačky, párátka a kousku čtvrtky jsou důkazem, že jsme nápadití a neuvěřitelně kreativní. Posuďte sami.

77 fotografií

Podzimní vrčení ve Vrčeni 2016-11-20

Neděle byla ve znamení slunce, fascinující přírody, šťastných psů a spokojených usměvavých lidí. Setkání 24 psovodů a 22 psů u Opatského rybníka ve Vrčeni bylo korunováno výstupem na vrchol Štědrý (668 m n.m.). Po cca 10km trase všichni ve zdraví došli opět do Vrčeně a nádherný relax zakončili tradičně v hostinci Na Faře. Trasu jsme si obohatili o kulturní vložku - úkolem bylo vytvořit verše na slova: krtek, svíčka, čas, les, zelený, vánoce, pes. A jak to dopadlo? 1. tvůrčí počin: V ten vánoční čas, svíčka hoří zas, na zahradě krtek kutá, zelený pes vzteky hrká a za okny je les, to je ale děs. 2. tvůrčí počin: Vánoční čas nastává zas, v zelený les se zaběhl pes, a v dáli plá svíčka na hrobu krtečka. Velké dík patří Kristýně Novotné a Hance Jeřábkové za dodané fotečky!!!

63 fotografií

Ždírecké podzimní dvojzkoušky 2016-09-24

V sobotu 24. 9. 2016 proběhly oficiální závody agility ve Ždírci v areálu TJ Úslavan Ždírec. Na přípravě se podílelo hodně dobrovolníků a tak všem patří velké poděkování za věnovaný čas, obětavost, vstřícnost a nasazení.

21 fotografií

Školka pro štěňata 2016-09-18

Díky paní Vozkové máme opět hodně fotek z nedělní hodiny. Štěňátka Molly, Ema, Sandy, Cindy, Budy a Kitty dělají pokroky v přivolání, v odvolání, v chůzi u nohy, v odložení i ve změnách poloh, v hledání atd. S přehledem zvládají opičinky jako otáčení okolo své osy, podávání pacek, osmičku, dokonce i couvání a další věci. Moc mě těší, že paničky do škoky nejenom chodí, ale že s pejsky doma i pracují. Tak ať se dál a dál daří.

15 fotografií

Školka pro štěňata 2016-09-11

Bylo horko a tak hodina probíhala pod ořešákem. Ještě, že ho mám. Štěňata se zdokonalovala v chůzi u nohy, v odvolání ze hry, od psů a v odložení. Zůstat na místě, když je okolo tolik kamarádů, to je tedy těžký úkol. A když mám běžet podél řady štěňat k paničce, která si schválně stoupne až na konec, to dá taky zabrat.

34 fotografií

Školka pro štěňata 2016-09-04

A máme opět pár fotek z nedělní školky. Štěňata se zdokonalují v chůzi u nohy, v chůzi po nezvyklém materiálu, v odložení, v procházení tunelů a jiných překážek, ve cvicích sedni, lehni, vstaň a dalších dovednostech, mezi něž patří i podávání packy..

23 fotografií

Školka pro štěňata 2016-08-31

Opět se sešlo hodně štěňat a kromě procvičování dřívějších dovedností štěňata překonávala nezvyklé překážky. A úspěšně!

19 fotografií

Školka pro nejmladší štěňata 2016-08-18

Dnes jsme se zaměřili především na přivolání a odvolání ze hry s ostatními štěňaty. A bylo to mnohdy těžké, ale lepší se to!!! Nově štěňátka nacvičovala odložení, leh ze stoje, obíhání okolo a jiné dovednosti.

22 fotografií

Školka pro štěňata 2016-08-13

Skupina nejmenších štěňátek při druhé lekci.

13 fotografií

Výcvik s odrostlejšími štěňaty 2016-08-07

Díky panu Čadkovi máme opět nádherné fotorafie z našich lekcí. Pokochojte se.

118 fotografií

Další tréninky poslušnosti 2016-07-30

A máme tu opět horko. Psům se moc nechtělo pracovat. Ale našly se výjimky - Shirly (VK), Anny (RB), Carol (NO), Jessy (LR) Ty mají energie a nadšení stále dost. Ostatní psi se občas nechali přemlouvat.Za momentky opět vděčíme Elišce.

37 fotografií

Jeden z tréninků poslušnosti 2016-07-16

Na sobotním tréninku se nás sešlo celkem dost. Počasí nám přálo a pesani si hodinu užili.

44 fotografií

Závody agility v Kateřinkách 2016-06-26

Renata Vilikovská s borderkou Roxy vybojovaly krásné II. místo v závodech agility border kolií. Krásný výsledek. Gratuluji a přeji mnoho dalších úspěšných startů.

8 fotografií

Pololetní putování se psy 2016-06-19

Tak už jsme doputovali!!! Díky průvodcům Oldovi a Daně Ondruškovým 24 psů a 31 účastníků strávilo nedělní dopoledne v krásné přírodě Národní přírodní rezervace Chejlava. Ze Ždírce jsme po modré došli na vyhlídku Kámen a pak pokračovali na Dubeč. Po malém odpočinku a malé aktivitě jsme se vydali zpět. A kam? No přece do Ždírecké hospody. Dík patří všem, dvounohým i čtyřnohým poutníkům, kteří přispěli k výborné náladě a pohodě. Už se těším na další putování.

51 fotografií

Základní poslušnost 2016-05-15

Hodně psů, hodně zábavy, hodně momentek. Tímto děkuji panu Čadkovi za krásné fotky.

58 fotografií

Základní poslušnost 2016-04-30

Při dnešní lekci se vydařilo snad úplně všechno. Počasí jak vymalované, psi zvládli nové dovednosti (odložení za pochodu, odložení v kruhu s obcházením psovodů ... Lepší se odvolání od míče a překonání překáže. Zásluhu na tom mají především páníčci, protože je vidět, že se psy pracují. Díky patří všem za přístup.

34 fotografií

Školka pro štěňata 2016-04-10

Nezapomenutelné okamžiky ve školce pro štěňata. Štěňata mají jednu blbou vlastnost- odrůstají. A budou z nich zase JEN dospělí psi. Ale krááááásní.

27 fotografií

Základní poslušnost 2016-04-03

Jeden z našich tréninků,

38 fotografií

Velikonoční putování se psy 2016-03-25

Velikonočnímu putování v přírodním parku Pod Štědrým můžu dát přívlastek ZDAŘILÉ. V počtu 30 osob a 20 psů jsme ušli cca 10 km. Výlet jsme si užili všichni, psi i páníčci. Závěrečná klobása a teplý čaj jen podtrhly příjemnou atmosféru. Děkuji všem, kteří k ní přispěli.

67 fotografií

Základní poslušnost-2016-02-28

Jedna z lekcí mladších psů. Dusty, Jim, Felda a Kajla dělají velké pokroky. Proč? Protože s nimi páníčci pravidelně cvičí. Moc chválím všechny zúčastněné.

7 fotografií

1. Novoroční vycházka 2 - Tojice 2016-01-03

Délka 10km, mráz a vítr jen posílil prožitek ze společného putování a kulinářský zážitek v závěru. Děkuji za dokreslující fota panu Voříškovi.

22 fotografií

1. Novoroční vycházka - Tojice 2016-01-03

Děkuji za krásnou vycházku, za vaši účast, nadšení, pochopení, vytrvalost i chuť zapojit se do "dětských" aktivit. Šlo celkem 47 duší - 26 člověčích a 21 psích. Snad jsem na nikoho nezapomněla. Tak početná účast je zavazující! A to tak, že jsem si troufla nazvat naše putování 1. Novoroční vycházkou, což předznamenává pokračování ve stejném duchu, tj. i s "dětskými" aktivitami. Děkuji Haničce Jeřábkové a spol. za výběr oblasti přírodního parku Pod Štědrým, krásného terénu, označení trati!!!!, a za úžasný závěr. Všichni jsme s povděkem přivítali vytopenou klubovnu s teplým čajem, gulášovou polévkou, chutným párkem a příjemnou obsluhou. Ať nám všem v takhle dobře odstartovaném roce zdraví slouží a ať se nám daří. A občas se zastavme: 1, 11, 21, 1211... Hana&Ella&Rita&Brigitte

35 fotografií

Hodina základní poslušnosti 2015-12-05

Jedna z posledních výcvikových lekcí v letošním roce. A počasí nám přálo!!!

31 fotografií

Ze Smederova na Dubeč 2015-12-07

Krásný patnáctikilometrový výšlap za nádherného počasí s minismečkou, která měla celou cestu spoustu práce.

9 fotografií

Na průzkumu v Dubí 2015-12-03

Byl jednou jeden les, v tom lese strom a tři psi...

13 fotografií

Marie a Jessy mají ZOPku 2015-10-11

V neděli 11.10. 2015 Jessy pod vedením své paničky Marie Voříškové uspěla u Zkoušky ovladatelnosti psa (ZOP). Na cvičišti ZKO Plzeň - Doubravka zvládla základní část i speciální a skupinové cviky. Oběma patří velká gratulace.

11 fotografií

Hodina poslušnosti 2015-08-27

A poslouchají?!?

22 fotografií

Cvičení na míčích 2015-08-05

Cvičení na míčích je pro pejsky nejen zábavou. Učí se novým dovednostem a zvyšují si fyzickou i psychickou kondici.

29 fotografií

Kaznějovské závody v agility 2015-05-01

1x první, 4x druhé a 1x třetí místo. To je výsledek, který nás opět potěšil. Hanička Páralová s Angelie se v jumpingu i agiity umístila na krásném druhém místě. Jolana Páralová s Benem v jumpingu získala druhé místo, v agiity skončila na 4. místě. Já s kníračkami Ellou a Ritou jsme se umístily hned třikrát, Ella v jumpingu zvítězila, v agility skončila na druhém místě. Rita v agility na místě třetím, v jumpingu byla diskvalifikována. Anežka Boříková s Pepinou v jumpingu skončila na 7. místě a v agility na místě šestém. Krásný den, krásné výsledky a krásný zážitek. Gratuluji.

51 fotografií

Trénink agility 2015-04-28

Jolana Páralová opět zachytila jeden z našich tréninků. Pesani se lepší a lepší.

36 fotografií

6. Rokycanská skočná 2015-04-19

Dvě zlaté a jedna stříbrná! Na závodech agility v Rokycanech v silné konkurenci Marcela Hnízdilová se svou border colií Airou zaběhla trať agiity čistě, v nejrychlejším čase a po zásluze zvítězily. Jolanka Páralová s kanadským retrívrem Benem získali v jumpingu první a v agility druhé místo. Hanička Páralová s fenkou tibetského španěla Angelie se v početné konkurenci umístily v obou bězích na krásném šestém místě. Mirka Duchková s fenkou německého špice Arwen skončily v agility na sedmém místě a v jumpingu na místě osmém. Parkur agility běžely dvakrát, protože v prvním startu odstartovaly bez písknutí. I ony měly v druhém běhu nejrychlejší čas, ale bohužel jedna chyba je připravila o prvenství. Moje střední kníračka Brigitte na svých prvních závodech, v kategorii štěňat, se umístila v jednom běhu na desátém místě a v druhém si odešla prohlédnout stany diváků, takže byla diskvalifikována. Kníračka Rita byla dvakrát diskvalifikována. Ach ty kníračky. Gratuluji všem závodícím k předvedeným výkonům.

54 fotografií

Školka pro štěňata 2015-03-08

Bertík, Budy, Foxík a Kessy se kamarádí od prvního dne. Naučili se spoustu věcí: probíhat tunely, obíhat stromy, osmičku mezi nohami, jezdit v káře, podávat tlapky, chodit po pařezech, sedni, lehni a vstaň ..., A když jsou pořádně unavení, pak i zůstat na místě. Zkrátka "Nového psa starým kouskům vždycky naučíš".

62 fotografií

Školka pro štěňata 2015-01-18

V novém roce jsme se opět sešli a štěňata se, úspěšně a zcela nenásilně socializovala s novým zvířecím druhem - krásným poníkem. Velké poděkování patří Gábině van Ruiten, která poníka přivedla.

55 fotografií

Školka pro štěňata 2014-12-07

Počasí nám přeje a tak ve školce pokračujeme. Učíme se novým dovednostem, chodíme po kladině, pařezech, jezdíme v káře, chodíme po různých površích, zvládáme osmičky, otočky a další jednoduché prvky z dogdancingu.

18 fotografií

Agility nás baví 2014-10-18

Agility je sportem i zábavou pro všechna plemena, zvláště když to baví i jejich paničky. A paničky Roxiny, Pepiny a Libuše to baví.

24 fotografií

5. Rokycanská skočná 2014-10-11

Zatím naše nejúspěšnější závody agility. Mirka Duchková s Arwi se v jumpingu umístily na třetím místě, Hanička Páralová s Angelle na krásném čtvrtém místě v jumpingu a pátém místě v agility a Jolanka Páralová s Benem se umístila v jumpingu i v agility na druhém místě. V silné konkurenci si tak odvezly dvě stříbrné, jednu bronzovou, jedno čtvrté a jedno páté místo. Gratuluji ke krásnému výsledku a přeji hodně hodně hodně dalších úspěchů.

144 fotografií

Socializace 2014-09-21

Když se sejde několik fen, podobného vzrůstu a stejného ražení, po rychlém seznámení a pořádné honičce přibude i několik děr. Brigitte, Ella, Rita, Andulka a Majda.

21 fotografií

Závody

Poslední červencovou sobotu se v Břasech konaly neoficiální závody agility. Jolana Páralová, která se s Beníkem (N.S.D.T. Retriever), umístila v jumpu na 4. místě a v agility na 1. místě, získala v součtu krásné 2. místo. Také 7.místo v agility Haničky Páralové a její malé fenky Angelle (tibetský španěl) je velkým úspěchem. Blahopřejeme!!!

50 fotografií

Školka pro štěňata 2014-07-17

Ve školce pro štěňata si hrajeme, cvičíme pozitivní motivací, hodně si povídáme o tom, co dělat a jak, a čemu se při výchově pejska vyhnout.

75 fotografií

Agility s chrtem 2014-06-15

I afghánský chrt zvládne agility překážky.

34 fotografií

Trénink agility 2014-05-17

Opět nádherné fotečky z jednoho z našich tréninků.

45 fotografií

Trénink agility 2014-04-17

Jeden z našich tréninků. Díky Jolaně máme opět spoustu krásných "jarních" fotek.

56 fotografií

4. Rokycanská skočná 2014-04-05

Máme za sebou v pořadí druhé závody. Závodící týmy Mirka-Arwi, Marcela-Aira, Jolana-Ben se rozrostly o další tým Hanička-Angelle. Běhy byly náročnější, běželo se bez hraček a pamlsků. Vynikající výkony a neocenitelné zkušenosti dodaly všem závodnicím chuti do dalších závodů. Gratuluji a držím palce.

128 fotografií

19. Agispeciál Měchenice 2014-03-09

Jolana, Marcela a Mirka se zúčastnily svých úplně prvních závodů agility. Předvedly úžasné výkony a zvládly i obtížné pasáže tak, že by se za ně nestyděl ani zkušený závodník. Gratuluji všem týmům a přeji hodně úspěchů v závodní kariéře.

127 fotografií

Příprava na závody agility 2014-02-19

Počasí ani v nejmenším nepřipomíná vládu paní Zimy a tak jsme opět vytáhli překážky. Někteří mají chuť odstartovat svoji závodní dráhu a nic nenechávají náhodě. Správná motivace dělá divy. Díky obětavé Jolaně máme i nádherné fotky z tréninků.

77 fotografií

Kurz základní ovladatelnosti 2014-01-12

Seznamujeme se, pilujeme chůzi u nohy, bojujeme s odložením, snažíme se o aporty ...

12 fotografií

Hodiny agility 2013-11-17

Jedna z posledních hodin agility v roce 2013. Počasí nám přálo a pejskům i paničkám se hodně dařilo.

10 fotografií

Kurz ovladatelnosti psa 2013-10-19

Při první hodině si Bella a Bárny na sebe museli nejdříve zvyknout. Kurz jsme si zpestřili netradičními "disciplinami" a celý kurz zvládli díky přístupu svých páníčků bravurně. Víra v úspěch, trpělivost a chuť cvičit přinesly své ovoce.

85 fotografií

Kurz agility pro začátečníky 2013-10-10

Také letošní poslední kurz agility pro začátečníky odstartoval. Vzhledem k tomu, že psi i páníčci se s některými agility překážkami seznámili již v předchozích kurzech poslušnosti, získávají dovednosti snadněji a rychle.

55 fotografií

Chodské podzimní trojzkoušky 2013-10-06

V neděli jsme se zúčastnily agility závodů. Ella běžela své první závody v kategorii SA2 a ve třech bězích se umístila na 5., 3. a 6. místě. V konečném součtu byla druhá a tak si odvezla stříbrnou. Rita se, díky mému předčasnému uvolnění, v druhém běhu diskla. Běžela bezchybně a rychle a můj pocit "je to v suchu", se rychle rozplynul těsně před cílovou skočkou. Rita bleskově zabočila a přeznačkovala značku psa z předchozího běhu. I když místo bylo před tím zalito vodou, hárající Rita si tuto příležitost nenechala ujít. Moje ponaučení - závod končí až za cílovou páskou. V prvním běhu skončila na 3. místě a ve třetím běhu byla čtvrtá.

5 fotografií

Kurz agility pro pokročilé 2013-09-30

Letos poslední kurz agility pro pokročilé.

25 fotografií

Školka pro štěňata 2013-09-12

Kurz pro nejmladší štěňata je kombinací cvičení ve skupině a hodin s individuálním přístupem. Paničky, páníček i pejsci se naučili již spoustu věcí. Cvičíme pozitivní motivací, někdo dává přednost metodě "Say Yes" a někdo s úspěchem používá klikr. K upevnění vztahu pes-páníček využíváme her, tunelů a dalších podnětů.

17 fotografií

Kurz základní ovladatelnosti psa 2013-08-31

Metodou pozitivní motivace jsme podpořili hravost a zvídavost psů a zájem o svého pána, což napomohlo k vytvoření silného a zdravého vztahu a vedlo k velkým pokrokům ve výcviku.

39 fotografií

Kurz agility pro začátečníky 2013-08-17

I malí pejsci běhají agility.

12 fotografií

Kurz ovladatelnosti psa 2013-07-27

Kurz byl pokračováním základním kurzu poslušnosti psa. Výcvik byl zaměřen na zdokonalení dovedností psa a na přípravu psovoda a psa na případné složení zkoušek základní ovladatelnosti (ZZO, ZOP). Lekce byly obohaceny o nácvik "nezvyklých" dovedností a prvků.

32 fotografií

Prázdninový kurz základní ovladatelnosti 2013-07-08

I o prázdninách se cvičilo a opět se potkala různá plemena. Poděkování patří všem účastníkům za jejich snahu a chuť svého pejska vychovávat a něco naučit.

85 fotografií

Kurz základní ovladatelnosti 2013-05-18

V tomto kurzu jsme se hodně věnovali socializaci psů, tj. bezproblémovému začlenění psa do psí i lidské společnosti a základní ovladatelnosti psa - přivolání psa v přítomnosti ostatních psů a lidí, chůzi na vodítku, obratům psa u nohy za chůze i na místě, polohám psa sedni, lehni a vstaň. Zařadili jsme zdolávání kladiny, překonávání áčka, skok vysoký, chůzi po nepříjemném terénu a materiálu, odložení, základy aportování a jiné individuální potřeby. Páníčci hodně pracovali a jejich úsilí a trpělivost byly odměněny zlepšenou ovladatelností psů a upevněním vztahu mezi nimi a jejich mazlíčky.

27 fotografií

Kurz agility pro mírně pokročilé 2013-05-24

V navazujícím kurzu se paničky zdokonalily ve vedení psa, přes překážky natolik, že s přehledem zvládaly těžší technické pasáže.

37 fotografií

Chodské dvojzkoušky 2013-05-08

Ze středečních agility závodů ve Staňkově si Ella přivezla opět druhé a třetí místo a Rita místo třetí a čtvrté. Počasí nám tentokrát přálo, i když na můj vkus bylo přece jen trochu moc horko. S doběhnutím posledního psa přišel déšť a tak se rozdílení cen konalo již pod střechou.

9 fotografií

Školka pro štěňata 2013-04-19

Školka je úspěšně za námi. Díky obětavému tatínkovi - fotografovi máme spoustu záběrů z výcvikových lekcí.

88 fotografií

Kurz agility pro začátečníky 2013-04-18

V deseti praktických lekcích proběhl základní výcvik agility. V průběhu kurzu se frekventanti seznámili s agility překážkami. Nejdříve se naučili překážky překonávat jednotlivě a postupně je spojovali do krátkých jednoduchých sekvencí. Zvládli i jednoduché točení a křížení a převádění psa z jedné ruky na druhou. Ať se vám v tomto krásném sportu nadále daří.

12 fotografií

Kurz základní poslušnosti 2013-03-23

Výcvik probíhal ve skupině psů různých plemen a byl proložen přestávkami, ve kterých se psi mohli proběhnout a pohrát si s ostatními. Učili se novým dovednostem a získávali sebedůvěru v neobvyklých situacích.

76 fotografií

Kurz agility pro pokročilé 2013-03-09

Během tohoto kurzu se Beník natolik zlepšil, že zvládá techničtější části parkuru. Samozřejmě, že je to především zásluhou jeho paničky, která s ním dlouhodobě cíleně pracuje a věnuje mu spoustu času. Je to sehraný tým. Ať vám to běhá!

37 fotografií

Školka pro štěňata 2013-03-08

Poslední hodina pro nejmladší pejsky je už minulostí. Štěňátka prošla svojí první školičkou a nenásilně se naučila spoustu věcí. Proč nenásilně? Protože je paničky rozvíjely pozitivní motivací a hrou. A štěňátka cvičila, protože chtěla … Přeji jim hodně radosti a další velké pokroky v jejich psím životě.

16 fotografií

Kurz základní poslušnosti 2013-01-12

Proběhl první kurz základní poslušnosti v letošním roce. Přestože podmínky byly, díky počasí, velmi stížené, pejskové i jejich páníčci udělali velké pokroky. Kromě chůze na vodítku, přivolání, poloh sedni, lehni, vstaň, aportování zvládli i odložení a překonávání různých překážek, např. chůzi po nezvyklém materiálu, tunel, áčko... Nejdůležitější však je, že páníčci teď ví, jakým způsobem mají svého psa vést, co dělat, nedělat a hlavně proč. Obdiv patří především všem frekventantům za jejich trpělivost s jejich miláčky a za úžasný přístup.

131 fotografií

Poslední hodina agility 2012-11-24

Letos poslední hodina agility se nám velmi povedla. Počasí nám přálo, spokojeni byli hafani i jejich paničky.

21 fotografií

Chodské dvojzkoušky 2012-10-20

20.10.2012 jsme se zúčastnily na Jirklovce v Domažlicích dvojzkoušek agility. Ella se ve dvou bězích umístila na druhém a třetím místě. Rita byla 2x diskvalifikována.

8 fotografií

Kurz agility pro mírně pokročilé 2012-09-07

Na kurz pro začátečníky navazoval kurz pro mírně pokročilé. Pro účastníky byly připraveny již krátké sekvence, na kterých zdokonalili získané dovednosti. Všichni zúčastnění, jak psi, tak paničky, udělali obrovský pokrok. Děkuji vám všem za váš přístup a vytrvalost.

20 fotografií

Kurz agility pro začátečníky 2012-08-10

10.8.-1.9.2012 Naše první akce na novém cvičišti ve Smederově. Počasí nám přálo a všichni se překonávali. Psi i páníčci. Všem zúčastněným patří poděkování za krásnou atmosféru, kterou společně vytvořili.

39 fotografií

Cvičiště Smederov 2012-08-01

Zahajujeme. Píše se srpen 2012. Připraveny jsou překážky, cvičiště i Ella, Rita a Hana. Těšíme se na první kurzy, nové tváře a nové psí kamarády v novém působišti.

26 fotografií

Olšovka 2012-02-18

Naše první závody v hale v letošním roce. 18.2.2012 a 31.3.2012

10 fotografií

Úspěchy 2011

3 fotografií

Comments are closed.